BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aštrūs instinktai

Yra sakoma: Kvailys nesimoko iš savo klaidų. Protingas mokosi iš savo klaidų. O išmintingas mokosi iš kitų žmonių klaidų. Apie kvailį čia viskas aišku, tačiau kyla klausimas kuo skiriasi protingas nuo išmintingo žmogaus ? Instinktais.
Gyvenime tenka susidurti su įvairiomis situacijomis. Visos jos yra unikalios ir sprendimas, priimtas vienos jų metu, greičiausiai turės visai kitokias pasekmes kitoje situacijoje. Netenka pakliūti dukart tokioje pačioje situacijoje. Tad kaip elgiatės kiekvienu atveju, priklauso nuo jūsų asmeninės patirties ir nuo to, ko išmokote iš kitų žmonių.

Todėl pakliuvę į labai neįprastą situaciją, kurioje neturite net minimalios asmeninės patirties, jūs tampate beveik bejėgis. Tuomet tenka pasinaudoti išmintimi, kurią perėmėte iš kitų. Išmintingas žmogus visa tai žino, protingas sieks išmokti, o kvailys net neskaito šio įrašo.

Turima išmintis padės tinkamai įvertinti situaciją, suvokti galimas pasekmes ir imtis reikiamų veiksmų. Tai ir yra instinktai, šeštasis pojūtis ir pan.. Jūs ne koks burtininkas, kuris mato ateitį. Todėl, jei priimate teisingą sprendimą, žinokit, kad tai padaryti jums padėjo instinktai, o ne nuojauta. Niekas negimsta mokėdamas, visko galima išmokti. Tik reikia nepamiršti mokytis ne tik iš savo klaidų, bet ir iš kitų žmonių klaidų.

Nauda

Sukonkretinkime kuo naudinga turėti išlavintus instinktus. Ypač tokius, kuriuos galima būtų pavadinti “mafijos instinktais”, nes juos siekia lavinti visi mafijos šeimų bosai ir kapitonai.

1. Dauguma jūsų sprendimų bus tinkami situacijose dėl jūsų gebėjimo mokytis iš savo, bei iš kitų žmonių klaidų.
2. Jūs sugebate priimti sprendimus greičiau, nei kiti, nes galite numatyti galimas pasekmes.
3. Nujaučiate apie artėjančią bėdą anksčiau, nei ji įvyksta.
4. Nuspėjate varžovo kitus ėjimus daug tiksliau.

Pabaigai

Man patinka frazė “Loosers let things happen, leaders make things happen.” Kiekvienas, kuris sako, kad žmogaus gyvenimas yra jau nulemtas, turės problemų priimant sprendimus.
Mokykitės iš praeities klaidų, tegu praeitis būna mokytoja jūsų ateičiai. Taip, kažkada nepavyko, susimovėt. Tačiau kartais tenka susimauti, kad vėliau pasisektų. Telieka patarti klausytis žmonių istorijų, kokias jie klaidas darė ir stengtis jų nekartoti patiems.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Geras įrašas:) Kadangi ryt dirbsiu priverstinai, turbūt perskaitysiu visą blogą:)))))))))

  2. Patarimas skaityti nuo 2007 06 12, nes nuo tada pradėjau rašyt viena tema. Ankstesni įrašai nesamonės visokios :).

Rašyti komentarą