BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Bloga reputacija

Ar jūsų aplinkoje yra žmogus, apie kurį šnekant taip ir norisi įterpti “jis geras vyrukas” ? Tikriausiai yra. Būna gi tokių žmonių, kurie ir turi charizmos, ir jų nuveikti darbai tiesiog sako: “tai gerbtinas žmogus”. Tiesa, nepainiokite “gerbtino” žmogaus, kai šnekama apie tikrai to nusipelniusį ir “gerbtiną” žmogų, kuris yra tiesiog mafijozas ir oficialiai jo negerbiant, galima nukentėti.

Reputaciją sunku sukurti ir labai lengva prarasti. Tai toks tarsi žaidimas be galo. Niekada negali sustoti, nes sustojus, teks pradėti eiti iš naujo. Italų mafijoje reputacija, pagarba yra labai svarbu. Kaip pasiekti, kad žmonės visuomet norėtų turėti reikalų su jumis ? Visų svarbiausia - daryti gerus dalykus. Nebūtinai herojiškus, tačiau gerus: pradedant nuo padėjimo parsinešti krūvą pirkinių, baigiant sužaloto draugo slaugymu. Todėl neužteks vieną ar kitą kartą gražiai pasielgti. Teks daryti tai pastoviai, kad visi susidarytų gerą nuomonę apie jus.

Štai susigadinti reputaciją nereikia labai vargti. Dirbate 20 metų, visiems esate geras, dirbate puikiai, jūsų verslas klęsti, pirkėjai patenkinti. Ir vieną kartą susimaunate, kas nors įvyksta, pakeičiate savo pardavimo strategiją. Kame to pasekmė ? Net jei ta strategija ir pasiteisina, ji gali sunaikinti jūsų reputaciją, jei tai palietė buvusius pirkėjus. Staiga reputacijos lyg nebūta… Tiek metų kurta ir per keletą savaičių prarasta.
Kiek teko matyti, kaip žinomi, gerbiami žmonės vienu netikkusiu elgesiu susigadina sau gyvenimą ? Kad ir tas pats Z. Zidanas ir jo smūgis kakta… Esmė ta, kad žiūrėkit ką darot, nes gali net neprireikti savaičių, gali užtekti vienos dienos susigadinti savo reputaciją.

Reputacija prilimpa

Vienokia ar kitokia reputacija galiausiai prilimpa prie žmogaus. Kai pradedama ją kurti, priklausomai nuo žmogaus elgesio, jam prilipdoma geriečio arba blogiečio etiketė. Kurį laiką, turint gerą reputaciją, galima išvengti bausmės dėl blogų dalykų. Žinoma, jei jie neperžengia ribos. Galbūt matėte, kai gerbtinas žmogus padaro kokį piktą pokštą. Nesvarbu, kad jis iš tikrųjų norėjo padaryti pikta, aplinkiniai tai gali priimti net su juokais. Trumpai tariant, nepersistengus, kurį laiką gera reputacija apgina.

Nepavydėtina situacija, kai viešai prilimpa blogiuko reputacija. Net jei po to žmogus stengsis ištaisyti savo klaidas, vaikščios į bažnyčią, padės seniems žmonėms, aplinkiai manys, kad jis kažką rezga. Yra tokių žmonių, po kurių vos vieno ar kito netinkamo elgesio, kiti daugiau niekada nebepasitikės. Tikrai nepavydėtina situacija.

Bloga reputacija - blogas verslas

Jei jums prilipo blogo “bičo” reputacija, tai paveiks ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir turės įtakos versle. Verslininkai nori pasitikėti tais, su kuriais turi reikalų. Todėl vargu, ar švarus ir geras verslininkas savo noru sieks bendradarbiauti su kokiu mafijozu ar šiaip nepatikimu žmogumi (net jei jis nusipelnė atlygio). Nesvarbu kuo užsiimat, jei tik jūsų reputacija bloga - tuomet visi, kurie turi su jumis reikalų, greičiausiai neturi kitos išeities. Deja, tokiu atveju gero biznio galit nesitikėti.

Ką dar reikia žinoti ?

Žinios sklinda labai greitai. Naivu tikėtis, kad nusikaltus, liksit sausas. “Ar žinojai, kad jis tą ir aną ? Ar girdėjai, kaip jis taip ir anaip ?” Užtenka išgirsti tokių frazių ir susidaro įspūdis apie žmogų. O tuomet telieka kęsti pasekmes.

Laidavimo testas - tai vienas iš būdų sužinoti kokia žmogaus reputacija: gera ar bloga. Aš turiu tokių žmonių, už kuriuos tarsi automatiškai visuomet laiduočiau ir laiduoju. Tai reiškia aš jais pasitikiu ir remiu. O štai yra tokių, už kuriuos nesinori laiduoti, nesinori palaikyti jų pasiteisinimų ir panašiai. Aš jais nepasitikiu. Jų reputacija nešvari.

Tad geriausia būtų pradėti kurti savo GERĄ reputaciją kuo anksčiau gyvenime. Nes yra tikimybė, kad tokia ji prilips prie jūsų visam gyvenimui. Ir jei tenka padaryti ką nors blogo, laikykite tai paslaptyje: kuo mažiau žmonių žinos apie tai, tuo mažiau jums reikės kentėti ateityje.

Rodyk draugams

Rašyti komentarą