BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įkalbinėjimo menas

Kaip galima įtikinti kitą žmogų padaryti ką nors ? Dėl jūsų atlikti kokį darbą, arba kur nors kartu nueiti, nors iš pradžių to nenori ? Visa tai galima pasiekti panaudojus įkalbinėjimo meną. Ir dabar papasakosiu kaip tai daroma.
Vienas geras, tikras iš interneto gilumų iškapstytas pavyzdys. Tik su pakeistais vardais.

Jonas: Na gi, Petrai, maldauju. Privalai nueiti su manim šįkart. Nebeturiu ką kviest.
Petras: Sakiau, kad esu pavargęs. Noriu krist į lovą ir miegot.
Jonas: Nestabdyk, bus smagu. Kaip senais gerais laikais, negi nepasiilgai ?
Petras: Šiandien aš per daug pavargęs, galėsim varyt rytoj.
Jonas: Na, padaryk man šią paslaugą. Šiąnakt aš susitinku su tokia gražia panele, bet nenoriu eit vienas.
Petras: Tai ką aš ten veiksiu ? Ne, einu miegot ir taškas.
Jonas: Tu pagalvok truputį: ta manoji pana turi irgi grazią draugę. Aš jus supažindinsiu, galėsi ją pakabint.
Petras: Gerai, gerai. Einu pasiruošiu. Kada varom į klubą ?

Matote, kaip pokalbio pradžioje Jonui niekaip nesisekė įkalbėti Petrą ? Nesisekė todėl, kad jis nieko nepasiūlė Petrui. Jonas tiesiog norėjo, kad draugas būtų šalia, tiesiog būtų. Galbūt drąsiau kalbėti su mergina. Jonas sakė, kad bus smagu, bet akivaizdu, kad Petras smagumą įžvelgė tik miegojime. Tuomet Jonas pabandė tai pateikti, kaip paslaugos prašymą, palaikymą per pasimatymą. Bet Petras atsisakė. Na, tai kaip galų gale Jonui pavyko įkalbėti Petrą ?

Kokia man iš to nauda ?

Jonas suprato, kad norint įtikinti Petrą, teks pagalvoti kaip pateikti tą pasiūlymą, kad Petras irgi turėtų iš to naudos. Jonas nepradėjo naudotis Petro draugyste, kaip įtikinėjimą, nebandė pavaizduoti save nuskriaustu, kad Petrui pasidarytų jo gaila. Jis “smogė” į tą vietą, kuri Petrą iš tikrųjų domina.
Žmonės yra pakankamai savanaudiški. Bet ir nereikia tai priimti, kaip neigiamą bruožą, nors nevisada jis ir teigiamas. Tačiau save mylėti reikia. Ir štai Petrui atsirado galimybė “pasipelnyti” - susipažinti su gražia mergina. Jei Jonas būtų dar labiau bandęs įtikinti, kad Petrui bus smagu, būtų nepasisekę. Petrui rūpėjo tik pailsėti, todėl įtikinėjimas, kad jis nori kažko, būtų turbūt nuvedęs į nesėkmę. Žinoma, nevisada taip būna. Yra žmonių, kurie pasiduoda tiems įtikinėjimams, pasiduoda kitų valiai, nors iš tikrųjų įteigiami faktai jų visai nedomina. Todėl manau, kad geriau stengtis siūlyti tai, kas įtikinėjamąjį domina, o ne rizikuoti.

Išvados

Kaip matote, kai Jonas bandė įtikinti Petrą eiti dėl Jonui rūpimų dalykų, tai nepadėjo. Tačiau, kai Jonas pasiūlė tai, kas domino Petrą, įtikinėjimas buvo sėkmingas.
Versle, kaip ir gyvenime, svarbu partneriui pateikti tai, ko šis nori. Kai taip padaroma, sulaukiama sėkmė. Partneris galiausiai gali sutikti su kitais jūsų planais (gal ne visai švariais). Svarbiausia, kad partneris taip pat kažką gautų. Tai ir yra tikrasis įkalbinėjimo menas, kurį naudoja ir tikri verslininkai, ir naujieji mafijozai.

Rodyk draugams

Komentarai (3)

 1. Anonymous:

  aciu tau uz tavo straipsnius taip ir toliau

 2. mildam:

  kai buvom su broliu maži, sugebėdavau jį įkalbėti bet kam. Ir būtent ne siūlydama, o įteiginėdavau pasitelkdama vaizduotę, kad tai bus tikrai puiku dėl to, to ir to :)

  Keista, bet dar ir dabar sugebu jį įkalbėti:) tik jis jau nebesinori leistis įkalbinėjamas. Kartą pasakė : "Šiaip gal ir sutikčiau, bet kad tu visada laimi" :)

 3. Nerijus Stimbirys (www.vax.lt):

  naudinga, anksciau nepagalvojau…

Rašyti komentarą