BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Moterys pavojingame mafijos pasaulyje

Viename iš komentarų nežinoma skaitytoja prasitarė, kad laukia įrašo apie mafijos žmonas. Ir štai dabar šis įrašas yra skirtas apžvelgti moterų padėtį mafijos pasaulyje.

Visų pirma, kas bendrai yra žinoma ? Ar bent jau buvo žinoma apie mafijos moteris. Galima sakyti, kad yra nusistovėjusi nuomonė mafijoje, kad moterims ten ne vieta. Nuo pat mafijos atsiradimo moterys nebuvo įtraukiamos į nusikalstamą veiklą. Jos tiesiog buvo žmonos, mamos, namų šeimininkės, židinio kurstytojos ir pan.. Tiesa, jos palaikydavo ryšius su kitomis mafijozų žmonomis. Jos lyg ir dalyvaudavo mafijoje, tik kitu kampu. Moterys nieko nežinodavo apie vyrų žmogžudystes, vagystes, reketus, tačiau palaikydavo pusiausvyrą Šeimoje.

Nors būdavo ir tokių atvejų, kai ypač stiprioms žmonoms tekdavo trumpam perimti valdžią mafijos šeimoje, jei bosą (vyrą) nužudydavo ar pasodindavo į kalėjimą. Bet tik laikinai. Todėl ne bereikalo šios damos vadinamos “tylos seserimis”.

Tad buvo galima teigti, kad mafijozų žmonos žinodavo, kuo jų vyrai užsiimdavo. Bet jos niekada nebūdavo priimamos į mafijos šeimas, kaip pilnateisės narės. Jos likdavo už borto. Ir tai buvo tarsi taisyklė, bet pasirodo, kad ir ši taisyklė turi išimčių.

1999 metais buvo suimta pirmoji moteris už “ryšius su organizuotu nusikalstamumu.” Ir nuo tada teisėsauga turi kur kas rimčiau žvelgti į mafijos moteris. Anksčiau jos nebūdavo suimamos kartu su mafijozais vyrais, nes nieko nežinodavo apie nusikaltimus, ar per mažai, kad galėtų padėti. Tačiau kuo toliau, tuo daugiau duomenų buvo pradėta rinkti. Pradėjo aiškėti mafijos taisyklės išimtis: moterys mafijoje pradėjo užimti vis svarbesnes, tiesiogines pozicijas. Manoma, kad gali būti tokių šeimų, kurių bosai yra net ne bosai, o bosės moterys.

Tačiau žvelgiant iš kitos pusės - moterys lyg ir nėra tokios žiaurios. Skirtingai nei vyrai mafijozai, moterys mafijozės ne taip linkusios santykius aiškintis žudymu. Yra ir kitų būdų sužlugdyti žmones - sužlugdyti verslą, apkrauti iš nežinia kur atsiradusiais kaltinimais ir t.t..

Tačiau moterys keičia mafijos veidą. Dar vienas iš įrodymų - 2004 metų balandį Sicilijoje gyvenanti 28-erių metų moteris buvo pripažinta kalta dėl santykių su mafija. Tiksliai nežinau ką ji pridirbo, bet jai priskirta net pusė mafijos šeimos valdžios.

Įdomu, kaip čia Lietuvoje ?…

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Anonymous:

    vienas is pagrindiniu veiksniu del ko moterys netinka verslui yra tai kad jos daugiau vadovaujasi karstais jausmais negu saltu protu.

  2. mildam:

    begalę kartų esu tai kartojusi, bet pakartosiu dar kartelį. NEGALIMA TAIKYTI DIDŽIAJAI DAUGUMAI VIENOS AR KITOS SAVYBĖS. Nes tokius pasakymus, kad moterys netinka verslui dėl to, kad yra emocingesnės ir t.t. galima paneigti vieno žodžiu. STEREOTIPAS.

    Redagavo mildam 2008-02-19 21:02

Rašyti komentarą