BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tai tik biznis, nieko asmeniško

Tokią frazę, kaip “tai tėra biznis ir nieko asmeniško” yra lengva dalinti kitiems. Tačiau nesinori išgirsti pačiam. Ar visi jūsų priimami sprendimai darbe ar kokioje veikloje yra paremti tik “tai biznis” ? Iš tikrųjų tai dauguma žmonių, priimdami sprendimus, remiasi emocijomis. Ir nereikia to neigti.
Dar ši frazė turėtų būti girdėta iš filmo “Krikštatėvis”. Gal net būtų galima sakyti, kad mafijozai ypač mėgsta šią frazę. Juk ne tik per filmus, bet ir tikrame mafijozų pasaulyje yra buvę tokių įvykių, kai nužudomi savi. Na, nevisai jau savi. Galbūt tie, kurie išduoda. Tuomet žudikai prisidengia šia fraze: “Na, nesvarbu, kad man jis patiko, kaip žmogus. Bet jis išdavė mano šeimą, biznis smuko per jį. Teko nudėt. Nieko asmeniško, tik biznis.”

Verslas ne gėlėmis puoštas

Visi, kurie mano, jog verslas (biznis) yra koks nors demokratijos įsikūnijimas, kur galioja visi įstatymai ir pan., turėtų pasikišti savo iškritusius dantis po pagalve Dantukų Fėjai. Ja tikriausiai irgi tiki.
Žmonės frazę “tai tik biznis, nieko asmeniško” suvokia tik tuomet, kai ją sako. Kai tik trumpam ją užmiršta, nesugeba sau to įteikti ir gauna smūgį - staiga viskas tampa asmeniška. O tai yra klaida. Kai yra kuriamas verslas, neišvengiamai atsiranda ir priešų. Dažniausiai tau būna konkurentai. Jei reikės, teks lipti per galvas, kovojant dėl geresnės vietos po saule. Gali tekti nuskriausti žmones, verslininkus. Bet juk tai tik biznis, nieko asmeniško. Nekvaršinkit galvos dėl asmeniškumų. Jei taip darysit, kas nors kitas pasinaudos šia fraze ir perlips jums per galvą.

Kaip nepriimti to asmeniškai

Kaip jau rašiau pradžioje - šios frazės nesinori paragauti pačiam. Sunku susivaldyti. Bet reikia, tad kaip ? Visų pirma, tai truputį sunku atskirti kada tik biznis, o kada iš tikrųjų asmeniška. Juk vargiai kas nors jums tėkš į veidą tą frazę.
Jei esate kompanijos vadovas ir jus nurungia konkurentas - akivaizdu, kad tai tik biznis. Jei priimsit tai asmeniškai, galit prisidaryti tik papildomų bėdų. Jei jūs darbuotojas ir jums nepatinka boso sprendimas dėl darbo - tai tik biznis ! Bosai priima tūkstančius sprendimų ir daug žmonių tai supranta netinkamai. Tad kuom jūs galėtumėt būti toks ypatingas darbuotojas, kad priimti tai asmeniškai ?

Vis dėlto merginoms prasčiau

Vyrai yra vyrai. Jie apskritai dažniausiai slepia savo emocijas. Suprantama, versle visko būna, kai įsijaučia. Bet moterys ir verslas… Joms tikrai sunku prilaikyti savo emocijas. Merginos, neįsižeiskit dėl šių mano žodžių, tai tik įrašas apie biznį, nieko asmeniško.
Mafijozai netgi juokauja, kodėl moterys neturi nieko bendro su pačia mafija (išskyrus Jakudza). Jos tiesiog negali pasilaikyti savo emocijų tik sau priimant ypač svarbius sprendimus ir nesugeba pakasti lavono, nenusilauždamos nago.
Tenka pridurti, kad moterys labai ilgai išlaiko širdgėlas. Užpykusios jos gali nesišnekėti su jumis labai ilgai. Tuo tarpu vyrai, pakovoję dėl kažko, jau kitą savaitę būna viską pamiršę. Nes dažniausiai tai būna tik biznis ir nieko asmeniško.

Atsiprašau, jei netyčia kas nors įsižeidė. Bet visgi - tai tik blog’o įrašas ir nieko asmeniško !

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Visiškai neįsižeidusi mergina :):

    O dabar laukiam specialaus įrašo apie mafijos žmonas ;)

  2. Grim:

    Bus apie mafijos moteris, bus.

Rašyti komentarą